آفرود با فــرمان امـداد

نویسنده: خاطره علی نسب
یك روز پس از انتشار خبر وقوع زلزله در كرمانشاه ، بیش از 70 دستگاه ماشین آفرود از تهران به صورت خودجوش راهی مناطق زلزله‌زده شدند تا به زلزله‌زدگان امدادرسانی كنند...
یك روز پس از انتشار خبر وقوع زلزله در كرمانشاه ، بیش از 70 دستگاه ماشین آفرود از تهران به صورت خودجوش راهی مناطق زلزله‌زده شدند تا به زلزله‌زدگان امدادرسانی كنند. آن‌ها به روستاهای زلزله‌زده‌ای سر زدند كه به خاطر قرار گرفتن در دل كوه از امدادرسانی محروم مانده بودند. «احسان اصفهانی» یكی از آفرودكارهای باسابقه است كه همراه این تیم یك هفته در مناطق زلزله‌زده امدادرسانی كرد. او در این گفت‌وگو از امدادرسانی به سبك آفرود می‌گوید.
  •     فیلمی از چند ماشین آفرود گرانقیمت با پلاك تهران در مناطق زلزله‌زده در شبكه‌های مجازی دست به دست چرخید. خیلی از كاربران با دیدن این خودروهای آخرین مدل در مناطق زلزله‌زده تعجب كردند. اما ماجرا از كجا شروع شد؟
رانندگان آفرود به خاطر توانایی بالایی كه در رانندگی در مناطق صعب‌العبور دارند و همچنین قدرت بالای خودروهایشان همیشه گزینه‌ی خوبی برای امدادرسانی هستند، ما امیدوارم هیچ وقت ایران اینگونه عزادار نشود اما در چنین مواقعی آفرودكارها هر چه در توانشان داشته باشند رو می‌كنند.
ما در آفرود كردن كار تیمی را یاد می‌گیریم. یاد می‌گیریم كه بی نظمی كوچك یا عدم توانایی در مدیریت بحران، می‌تواند خسارت جانی و مالی زیادی وارد كند. رانندگان آفرود می‌دانند كه اگر یكی از اعضای تیم دچار حادثه شود همه‌ی اعضای تیم باید به قصد امدادرسانی به او كمك كنند. در یك جمله بگویم آفرود همیشه مساوی بوده با امدادرسانی. ما آفرودكارها بارها با ارگان‌هایی مانند هلال احمر و آتش‌نشانی همكاری كرده‌ایم و برای همین حضورمان در آن مناطق اصلا نباید باعث تعجب بشود...ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code