شگفتی

جزیره‌ی مجرمان

نویسنده:
آلكاتراز از معروف‌ترین زندان‌های مخوف دنیاست، احتمالا به خاطر این‌كه فیلمی درباره‌اش ساخته شده و داستان‌های زیادی درباره‌اش گفته‌اند...
آلكاتراز از معروف‌ترین زندان‌های مخوف دنیاست، احتمالا به خاطر این‌كه  فیلمی درباره‌اش ساخته شده و داستان‌های زیادی درباره‌اش گفته‌اند. البته این‌جا پیش از آن‌كه مخوف‌ترین زندان دنیا لقب بگیرد و زندانیان بیچاره را برای تحمل دوران محكومیت‌شان به آن‌جا بیاورند، جای تمیز و زیبایی به نظر می‌رسید. طبیعت بكر و چشم‌نواز منطقه، تنها چیزی بود كه «ژوان مانوئل دوآیالا» از این منطقه‌ به چشم دیده و باعث شده بود تا نام «آیلا دولوس آلكاتراسس» را برای آن‌ انتخاب كند كه به معنای «جزیره‌ی پلیكان‌ها» بود.

«جیم كویلین» یكی از خوش‌شانس‌ترین‌ كسانی است كه توانسته از امنیتی‌ترین زندان آمریكا جان سالم به در برده و زنده بماند. این روایت بخشی از زندگی اوست كه سایت «تلگراف» آن را منتشر كرده است.
جیم كویلن از دو واژه برای نامیدن زندانش استفاده می‌كند: «چاله»‌ و «جهنم». او و زندانیان دیگری مثل او، در سلول‌های پر از رطوبت و كثافتی زندگی می‌كردند كه هیچ امكانی برای زندگی نداشت.
در سیاهی مطلق، محل زندگی‌شان طوری عایق‌بندی شده بود كه  كوچك‌ترین صدایی از بیرون به گوش زندانی نمی‌رسید؛ شرایطی كه هركدام‌شان به تنهایی برای از پا درآوردن یك آدم عادی كافی به نظر می‌رسد...

ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code