يادداشت

جو گیر شدن‌های نابودگر

نویسنده: جعفرپاكزاد- خبرنگار
برادرش از آن سر دنیا با او تماس گرفت و از كتك خوردن مادرشان در خانه‌ی ناپدری خبر داد. همین خبر ناگهانی كافی بود تا خواننده‌ی جوان با توپ پر راهی خانه‌ی ناپدری‌اش شود و آن اتفاق وحشتناك رخ بدهد....
برادرش از آن سر دنیا با او تماس گرفت و از كتك خوردن مادرشان در خانه‌ی ناپدری خبر داد. همین خبر ناگهانی كافی بود تا خواننده‌ی جوان با توپ پر راهی خانه‌ی ناپدری‌اش شود و آن اتفاق  وحشتناك رخ بدهد.
حالا او به اتهام قتل عمد بازداشت شده و ماجرای این قتل تبدیل به سوژه‌ی داغ رسانه‌ها و صفحات مجازی شده است.
به عنوان خبرنگاری كه پرونده‌های جنایی زیادی را دنبال كرده‌ام ردپایی از یك قاتل وحشتناك را در این جنایت و جنایت‌های مشابه می‌بینم؛ تحریك اطرافیان یا همان چیزی كه ما به زبان ساده بهش می‌گوییم «جو دادن».
متاسفانه كمتر كسی در این ماجرا، برادری را مقصر می‌بیند كه به «جوان هنرمند»ی كه ما امروز او را به عنوان «جوان قاتل» می‌شناسیم زنگ زده و با جو دادن ماجرا را برایش تعریف كرده است، شاید اگر جو دادن او نبود و البته خواننده‌ی جوان هم جوگیر نمی‌شد هنوز پدرخوانده زنده بود.
 اما این پایان جوگیری در این ماجرا نیست. علاوه بر مرد جوان كه به خاطر جوگیر شدنش زندگی خودش را سیاه كرده است ، این روزها  كاربران فضای مجازی هم از قافله‌ی جوگیری عقب نمانده‌اند و جوگیر شدن خودشان را با هشتك ح.ص (البته مجله‌ی سرنخ از آوردن نام این خواننده به دلیل مسائل اخلاقی و حرفه‌ای معذور است) را آزاد كنید اعلام كردند.
در حالی كه باید به این دوستان عزیز گفت  قبل از این‌كه  هشتك بسازید به این نكته توجه داشته باشید كه  در این حادثه جان یك انسان گرفته شده و به هرحال تا به امروز شواهد و مدارك دال برگناهكار بودن این جوان هنرمند است. به نظر شما دستگاه قضایی حكمش را باید با لحاظ كردن هشتك شما صادر ‌كند یا اصلا بی‌خیال  ماجرا ‌شود؟
حواس‌مان باشد شاید همین هشتك‌های جوگیرانه، باعث شود اولیای دم آن‌قدر ناراحت شوند كه دیگر به  رضایت دادن حتی فكر نكنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code