يادداشت

فقط خواننده نباشید، لطفا

نویسنده: خاطره علی نسب- خبرنگار
اعتراف می‌كنم، اعتراف می‌كنم كه هیجان‌انگیزترین لحظه‌های كاری‌ام زمانی است كه توانسته‌ام برای اولین بار یك سوژه‌ی خبری جدید را كشف كنم...
  اعتراف می‌كنم، اعتراف می‌كنم كه هیجان‌انگیزترین لحظه‌های كاری‌ام زمانی است كه توانسته‌ام برای اولین بار یك سوژه‌ی خبری جدید را كشف كنم.
هرشماره، ساعت‌ها وقتم را صرف پیدا كردن سوژه‌های مختلف می‌كنم و بالاخره سرنخ‌هایی ازسوژه‌هایی به دست می‌آورم كه كمتر كسی استعدادهایشان را دیده و پای حرف‌هایشان نشسته است.
هر بار وقتی گفت‌وگویم به چاپ می‌رسد خستگی تمام ساعت‌هایی را كه برای یافتن آن سوژه زحمت كشیده‌ام فراموش می‌كنم و از ته دل خوشحال می‌شوم كه توانسته‌ام درحیطه‌ی شغلی خودم قدمی بردارم.
هر چند خیلی از سوژه‌هایی كه ما به‌عنوان خبرنگار با آن‌ها گفت و گو می‌كنیم و درباره‌شان می‌نویسیم را خودمان كشف می‌كنیم اما آنچه كه سال‌هاست در دنیای روزنامه‌نگاری آن ورآب‌ها اتفاق می‌افتد همكاری نزدیك خوانندگان با خبرنگارهاست.
سال‌هاست كه خواننده‌ها دیگر صرفا یك خواننده نیستند، ‌در بسیاری از موارد، آن‌ها خودشان منبع خبری هستند و وقتی به مورد عجیبی برخورد می‌كنند یا به حادثه‌ای كه خواندنی است مثلا زمانی كه با آدمی كه قدرتی شگفت انگیز دارد ملاقات می‌كنند، او را به خبرنگاران نشریه‌ای كه آن را مطالعه می‌كنند معرفی می‌كنند.
متاسفانه در كشور ما، این ارتباط متقابل بسیار كم است و اصولا این خبرنگارها هستند كه كفش آهنی به پا می‌كنند و در میان آدم‌های عادی قدم می‌زنند تا شاید سوژه‌ی داغی برای نوشتن پیدا كنند، رو راست بگویم با آن‌كه سوژه‌های زیادی توسط خوانندگان‌مان به نشریه معرفی شده اما همیشه فكر می‌كنم باز هم این همكاری می تواند گسترده‌تر شود.
 اكنون با وجود شماره‌ی تلگرامی سرنخ  09030410842 امیدوارم كه ارتباط شما و ما به عنوان دوستان سرنخی خیلی جدی‌تر بشود.   
 ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code