حوادث

قــتل برادر برای مخفی كردن قتل پدر

نویسنده:
«وقتی پدرم را به قتل رساندم همه فكر می‌كردند كه او به خاطر گازگرفتگی فوت شده است. اما برادرم فهمیده بود كه من پدرم را به قتل رسانده‌ام....
«وقتی پدرم را به قتل رساندم همه فكر می‌كردند كه او به خاطر گازگرفتگی فوت شده است. اما برادرم فهمیده بود كه من پدرم را به قتل رسانده‌ام. به خاطر همین جان او را هم گرفتم تا رازم فاش نشود.» این اعترافات جوانی است كه هفته‌ی گذشته به اتهام قتل پدر و برادرش در دادگاه كیفری یك استان تهران محاكمه شد. او متهم است با همدستی همسرش دست به جنایت زده است. تا مدت‌ها هیچ‌كس از دو جنایتی كه اتفاق افتاده بود اطلاع نداشت تا این‌كه  دو سال بعد همه چیز بر ملا شد. اما چطور اسرار جنایت‌های مخوف این مرد فاش شد و پلیس توانست او را دستگیر كند؟

روز دوم آذر سال 91 زن جوانی به نام راحله به كلانتری پرند رفت و گفت شوهرش بهروز برادرش را در خانه‌ی پدری‌شان به قتل رسانده است. او گفت كه شوهرش مرد خطرناكی است و ممكن است دست به هر كاری بزند. به دنبال این خبر مأموران به خانه‌ی بهروز رفتند و او را بازداشت كردند. بررسی‌های اولیه نشان می‌داد او ابتدا با همدستی همسرش به برادرش شیرینی مسموم خورانده و بعد از بیهوش شدن وی او را با ضربات چاقو به قتل رسانده و جسدش را به شمال كشور برده و در كنار دریا دفن كرده است. متهم در جریان بازجویی‌های اولیه اتهام قتل برادرش را برعهده گرفت و گفت همسرش راحله هم همدست اوست. او گفت: به دلیل خصومتی كه با برادرم داشتم می‌خواستم او را به قتل برسانم. این ماجرا را با همسرم در میان گذاشتم و او هم قبول كرد. به این ترتیب یك روز كه برادرم به خانه‌مان آمده بود ابتدا همسرم به او شیرینی مسموم تعارف كرد و وقتی او بیهوش شد من با ضربات چاقو جانش را گرفتم.

اسرار جنایتی دیگر
با وجود این اعترافات هنوز به درستی انگیزه‌ی این جنایت معلوم نبود. اما ادامه‌ی بازجویی از متهمان پشت پرده‌ی این ماجرا را بر ملا كرد و نشان داد متهمان برای سرپوش گذاشتن بر جنایت دیگری این قتل را مرتكب شده‌اند. شواهد نشان می‌داد بهروز دو سال قبل پدرش را به قتل رسانده اما با صحنه‌سازی وانمود كرده كه او دچار گازگرفتگی شده است. او وقتی پی برد كه برادرش ممكن است از این ماجرا بو ببرد نقشه‌ی قتل او را هم كشید. هرچه تحقیقات پیش می‌رفت متهمان جزئیات بیشتری از این جنایت خانوادگی را بازگو می‌كردند. او در اعترافاتش گفت: پدرم را به تلافی خودكشی مادرم به قتل رساندم. او باعث شده بود مادرم دست به خودكشی بزند. بعد چون برادرم متوجه نقشه‌ام شده بود مجبور شدم او را هم به قتل برسانم تا هیچ‌كس از رازم با خبر نشود. همچنین راحله نیز گفت در قتل پدر و برادر شوهرش نقشی نداشته و فقط به برادر شوهرش شیرینی مسموم تعارف كرده و در انتقال جسد او به شمال كشور به شوهرش كمك كرده است. او همچنین گفت آن‌ها بعد از قتل برادر شوهرش با جعل امضا از حساب بانكی او پول برداشت كرده‌اند.
در این شرایط متهمان صحنه‌ی دو جنایت را بازسازی كردند و در نهایت پرونده با صدور كیفرخواست به دادگاه فرستاده شد....ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code